פתח תפריט ☰
ELEL.co.il בלוג מאמרים ישראלי

מהי בגידה?

מהי בגידה?

302 מילים

לא אחת אנו שומעים על מעשי בגידה בקשר הזוגי, מעשים אשר פוגעים בצורה קשה באמון הזוגי ובדרך כלל מסמלים את סופו של הקשר הזוגי.

השאלה מהי בגידה נתונה לפרשנות, זאת מכיוון שבני זוג שונים יכולים להגדיר ביניהם נורמות שונות. יתכן כי ארוחת צהריים של הבעל עם קולגה מהעבודה תיתפס אצל אחת כבגידה ותעורר גלים של קנאה. ואילו אצל אישה אחרת רמת המתירנות יכולה להיות גבוהה יותר והיא אפילו עשויה להשלים עם בילוי חד פעמי של הגבר בדירות דיסקרטיות בחיפה. אלו הם נושאים התלויים מאוד בתרבות ומאפייני האישיות. לכן הצורה הטובה ביותר להגדיר בגידה תהיה התנהגות החורגת מהנורמות המקובלות בין בני הזוג.

בגידה היא אינה דבר נעים לבן הזוג הנבגד. היא מביאה איתה רגשות קשים. היא מערערת את תחושת השייכות והביטחון של הנבגד ובמקרים רבים בצורה שלא ניתנת לשיקום.

מדוע אנשים בוגדים

הסיבות לכך יכולות להיות שונות. במקרים רבים זו יכולה להיות מצוקה בקשר הזוגי, ואז הגבר או האישה משלימים את החוסרים הרגשיים והמיניים מחוץ למערכת היחסים. לפעמים זה צורך בחיזוקים לביטחון עצמי נמוך או סיבות אחרות.

גם נשים וגם גברים בוגדים, אך הסטיגמה היא שגברים בוגדים יותר. למעשה ישנם חוקרים שבדקו זאת והם טעונים כי יש אמת בטענה. על פי הסקרים כ 50% עד 80% מהגברים בוגדים לפחות פעם אחת. אך מנגד, 60% מהנשים הודו שבגדו בבן זוגם לפחות פעם אחת. אך מבחינת הגישה לנושא, נראה כי לנשים ישנה עמדה יותר ברורה – כי לא כדאי לסכן את הקשר הזוגי לצורך הנאה רגעית. האם זה עומד במבחן המעשה, זאת איננו יודעים.

כיצד ניתן למנוע בגידות?

במקרים רבים ישנם בני זוג החיים במערכות זוגיות רעילות בהן אין אמון והם מנסים למנוע בגידות באמצעות התערבות בוטה בחייו האישיים של האחר. הם מנסים להיות תמיד בשליטה ולגלות קנאות כלפי כל מבט או שיחת טלפון. כך לא מונעים בגידות. האסטרטגיה הטובה ביותר היא השקעה בבניית קשר זוגי חזק. חשוב שתהיה תקשורת טובה בין בני הזוג, זוהי אולי העצה הטובה ביותר שאפשר לתת.

ELEL.co.il בלוג מאמרים ישראלי כתבות נוספות

נערות ליווי: הבנת התעשייה השנויה במחלוקת אך המתפשטת

נערות ליווי: הבנת התעשייה השנויה במחלוקת אך המתפשטת

נערות ליווי, הידועות גם כעובדות מין או נערות ליווי, היו חלק מהחברה במשך מאות שנים. למרות היותם נושא טאבו, הביקוש…

כוכבות פורנו: לחקור את המציאות והייצוגים של תעשיית הסרטים למבוגרים

כוכבות פורנו: לחקור את המציאות והייצוגים של תעשיית הסרטים למבוגרים

בעולם של היום, תעשיית הסרטים למבוגרים הפכה לעסק של מיליארדי דולרים עם תפוצה עולמית. עם עליית האינטרנט והביקוש ההולך וגובר…

לחקור את עולם נערות הליווי: להבין את המקצוע ולנפץ סטיגמות

לחקור את עולם נערות הליווי: להבין את המקצוע ולנפץ סטיגמות

מקצוע הליווי קיים כבר מאות שנים, אך הוא ממשיך להיות ענף לא מובן וסטיגמה. לעתים קרובות מוקף מחלוקת ותפיסות שליליות,…